Dziękuję Ci Przyjacielu za troskę, uwagę jaką mnie darzyłeś, za to czego mnie nauczyłeś, za Twój wysiłek wkładany w prowadzenie galerii. Żegnaj Łukasz!

Mateusz Bal

Łukaszu, chciałbym Ci serdeczne podziękować za lata sympatycznej współpracy przy tworzeniu tej wirtualnej części Wystawy. Żegnaj!

Marcin Siuda

wernisaż: 7.03 (poniedziałek), godz. 18.00, czas trwania: 7.03 – 21.03.2011

Do2– różnobarwna geometria

Wystawa malarstwa Pauli Jaszczyk poświęcona jest czystej abstrakcji geometrycznej. W pracach tych zagadnienie koloru jako formy bez przedmiotowej jest powodem twórczej analizy. Obrazy te są również formą dialogu z twórczością Henryka Stażewskiego.

Paula Jaszczyk jest absolwentką Wydziału Malarstwa – Dyplom  2005 rok. Za pracę dyplomową otrzymała wyróżnienie rektorskie, nagrodę Dyplom 2005, ufundowaną przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy Prof. Józefa Szajny i Galerii Studio oraz nagrodę Agencji Artystycznej 3A. Od 2006 roku pracuje w rodzimej uczelni na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografi. Jest laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2010 obroniła pracę doktorską na Wydziale Grafiki, na której realizację otrzymała Mazowieckie Stypendium Doktoranckie przyznawane przez Urząd Marszałkowski. Od 2010 roku jest uczestnikiem dwuletniego szkolenia pt. „ Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna“, którego organizatorem jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina we współpracy z ASP.

Zajmuję się malarstwem figuratywnym, abstrakcyjny jak i formami przestrzennymi w których poszuje trójwymiarowości koloru.