„Dziecko niepełnosprawne – kochane takie jakie jest, dlatego, że jest!”

Zbyszek Carewicz, I nagroda

Od Autora: „Jesienią podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA, jak co roku o tej porze, wzięli udział w biegu myśliwskim św. Huberta. Na wilanowskie łąki wyjechali wspaniale wyglądający jeźdźcy i konie. Rozpoczęta przy dźwiękach rogów myśliwskich pogoń za lisem sprawiła wiele radości zarówno uciekającemu lisowi jak i goniącym go jeźdźcom. Tym razem lisa złapała Ania, kto będzie zwycięzcą kolejnego polowania dowiemy się za rok.”

Arkadiusz Dziczek, II nagroda

Od Autora: Kiedy fotografowałem Andrzeja i jego mamę widziałem przede wszystkim ich miłość. To fantastyczne fotografować ludzi i ich uczucia.

Wojciech Nowicki, III nagroda

Od Autora: Cóż można powiedzieć innego jak zacytować z Ewangelii przeznaczonej na najbliższą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Nasz Michaś cierpliwie uczy nas tego każdego dnia.

Info

Jury w składzie: Chris Niedenthal, Małgorzata Bal, Ewa Krajska, Agata Miklaszewska, Filip Miller przyznało nagrody i wyróżnienia.

Historia konkursu ma swoją długą tradycję, począwszy od 2000 roku. Konkurs pt. „Dziecko niepełnosprawne, kochane takie jakie jest, dlatego, że jest!”, już po raz dziewiąty ogłosiło Stowarzyszenia „Po pierwsze rodzina”, a tak o konkursie mówi jego inicjatorka Małgorzata Bal.

Celem konkursu jest aby tak osoby fotografujące profesjonalnie, jak i amatorzy zmierzyły się z tematem konkursu, tak aby plon konkursu przybliżył nam świat dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, gdyż rzeczywistość ta jest dla wielu z nas zupełnie nieznana. Stowarzyszenie pragnie, aby to poznanie zaowocowało dobrem i troską płynącą z wielu serc.

www.aga.org.pl

 

Patronat Honorowy
Prezydent Miasta St. Warszawy
Hanny Gronkiewicz-Waltz