Galeria Wystawa

Wyślij mail

13 + 6 =

O Galerii Wystawa

Na warszawskim Żoliborzu koniec lat dziewięćdziesiątych obfitował w szereg działań społeczno-kulturalnych. Projekty, grupy artystyczne i galerie bez względu na to czy miały mecenat prywatny, państwowy, czy też po prostu były efektem spontanicznego zapału, upadały i odradzały się w nowych kompilacjach. Niewiele z nich przetrwało do dziś.

Jednym z animatorów ówczesnych działań artystycznych na Żoliborzu był Mateusz Bal. Twórca i pasjonat, którego marzeniem było stworzenie stałego miejsca, które, potrafiłoby zjednoczyć różne postawy artystyczne, pokolenia „mistrzów i uczniów”. Miejsca, które umożliwiłoby przedstawienie artystów Żoliborzowi i jednocześnie zaprezentowanie samego Żoliborza – wraz z jego potencjałem i możliwościami. Z inicjatywy Mateusza Bala przy Stowarzyszeniu „Po pierwsze Rodzina”, którego jest prezesem, powstała Galeria Sztuki Współczesnej „Wystawa”.

Pierwsza wystawa miała miejsce w listopadzie 2008 roku i mimo przeciwności losu z drobnymi przerwami galeria konsekwentnie działa do dziś. We wnętrzu z posadzką w charakterystyczną czarno–białą szachownicę odbyło się już kilkadziesiąt wernisaży. Kuratorem artystycznym galerii z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jest dr hab. Łukasz Rudnicki – adiunkt na Wydziale Malarstwa. Galeria prezentuje dokonania artystyczne profesorów, asystentów, absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, oraz przedstawia interesujące propozycje artystyczne z kraju i z zagranicy.

Galeria udostępnia swoją powierzchnię w celach plastyczno-twórczych w godzinach jej otwarcia. Zapraszamy!
Kontakt: rudypingwin@gmail.com.

Galeria Sztuki Wystawa: Al. Wojska Polskiego 29, 01-515 Warszawa

Zapraszamy:
wtorek: 18.00 – 20.00
środa: 18.00 – 20.00
czwartek: 19.00 – 21.00
piątek: 19.00 – 21.00
sobota: 13.00 – 17.00

Organizator: Stowarzyszenie „Po pierwsze rodzina” www.aga.org.pl

Współpraca: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie www.asp.waw.pl

Patron Medialny: Portal rynku sztuki www.artinfo.pl

pobierz plan Galerii