wernisaż: 3.11 (czwartek), godz. 18.30, czas trwania: 3.11 – 16.11.2016

Obrazy prezentowane na wystawie to wizualne notatki z życia. Mieszają się w nich historie z dzieciństwa i okresu dorastania, transformacja kulturowa i ustrojowa, architektura, przedmioty z życia codziennego, wydarzenia. Motywy te pochodzącą ze świata realnego, a mimo to wyróżniają się nieoczywistą formą oddziałującą na podświadomość widza.  Konfrontacja obrazu z odbiorcą, który wpada w pułapkę wizualną, staje się testem na percepcję wzrokową i grą w eksplorację znaczeń.

Poszukując własnych rozwiązań formalnych, chcę odnieść się do obecnej w latach 60-tych idei łączenia sztuk: malarstwa, architektury, rzeźby i aranżacji przestrzennych. Tworzę osobistą wersję op-artu w oparciu o moje doświadczenia, jak i nowe technologie: fotografię cyfrową, programy do grafiki wektorowej oraz programy 3D. Osobistym przeżyciom towarzyszą odniesienia do klasyków polskiej awangardy m.in. Władysława Strzemińskiego, Henryka Stażewskiego i Wojciecha Fangora.

Stosowana przeze mnie technika ręcznie malowanego gradientu umożliwia uzyskanie płynnego przejścia tonalnego pomiędzy dwoma kolorami. Gradient jest wytworzony ręcznie,
więc nigdy nie jest idealny tak jak obraz generowany cyfrowo, zawsze zawiera w sobie
element „ludzki”. Zbliża się do idealnej formy, jednak nigdy jej nie osiąga. W procesie tworzenia obrazu i dążenia do formy idealnej, łączę niemalże mechaniczną czynność z elementem medytacji.

 

 

Wernisaż:

 

Wystawa: