wernisaż: 15.05 (piątek), godz. 19.00, czas trwania: 15.05 – 8.06.2015

Ogrodzenia betonowe najczęściej kojarzone są z ogrodzeniem wokół domów. Jednak mają one o wiele szersze zastosowanie. Stosuje się je w miejscach, których ochrona wymaga szczególnego zabezpieczenia. Są to np. szpitale, budynki administracyjne i szkoły. Spotyka je się także na osiedlach monitorowanych oraz wokół rezydencji osób publicznych. Ponadto znalazły one również zastosowanie w przemyśle, gdzie osłaniają hale produkcyjne, magazyny czy też centra logistyczne. Stosowane są również z bardzo pozytywnym skutkiem wokół centrów rekreacyjnych i sportowych. Jak widać ogrodzenia betonowe otaczają nas dosłownie z każdej strony.

„W dwie osoby spokojnie można go postawić.
Ja mam wysoki na 3 elementy, pierwszy pełny, drugi półażurowy, trzeci ażurowy.
Potem żonka go pomalowała na morelowo oraz zaakcentowała fugi we wzorku na płocie na brązowo. Wygląda znośnie.”

Płot jako element małej architektury ma swoje funkcje społeczne. Płot bardzo dobrze porządkuje przestrzeń w której poruszają się ludzie. Z jednej strony płot podkreśla granicę areału ziemi, jako własności prywatnej lub publicznej. Jednakże płot także ma funkcje integracyjne – według przysłowia angielskiego „dobre płoty tworzą dobre sąsiedztwa” (good fences make good neighbours). Przy płotach tworzą się więzy sąsiedzkie. W małych miastach, na osiedlach domków jednorodzinnych i na wsiach przy płocie kwitnie życie towarzyskie. Ta funkcja płotu dobrze została zobrazowana w trylogii Sylwestra Chęcińskiego : Sami swoi , Nie ma mocnych , Kochaj albo rzuć. Spotkania przy płocie były także generatorami plotki.

W ofercie posiadamy płyty o długości 2 m i wysokości 25, 30 i 50 cm. Słupki o wysokości nad ziemią od 1 do 2,5 m.
Zapraszamy do skorzystania z konfiguratora, który pozwoli Państwu stworzyć dowolną kompozycję.

„No to ja jestem desperatem. Mam betonowe ogrodzenie…. obok mnie postawili sobie murki, podmurki, kute, siatki itp. I okazuje się, że ludzie przychodzą i pytają się ile kosztuje moje ogrodzenie, proszą o kontakt do firmy itp. Ludziom się podoba taki płot. A ma same zalety. Jest trwały, zatrzymuje wody opadowe z innych działek, jest bezpieczny dla dziecka małego a także pies nie wyjdzie przez taki płot. Do tego dochodzą takie pozytywy jak… intymność. Gdy idziesz drogą to możesz wszystko widzieć co się dzieje na innych ogrodach. U mnie żona może się spokojnie opalać toples lub nago. Nikt nie podglądnie co się dzieje na ogródku. Ci którzy mają siatki stawiają teraz dodatkowo jakieś drewutnie aby np. ktoś im nie zaglądał na taras itp. Od zawsze podobał mi się taki płot i widzę, że coraz więcej ludzi stawia takie.
Malkontenci, których nie stać na betonowy, mający siatki zawsze będą krytykowali. Ci którzy mają kute myślą, że ich ogrodzenie jest piękne, ja bym powiedział raczej, że standardowe. Bo najczęściej takie się stawia. Tylko co to za płot, skoro przez niego przelezie kot, pies. Co to za płot, który pozwala dziecku małoletniemu włożyć między sztachety rękę do obcego np. psa. Moje dziecko na ogrodzie jest bezpieczne, wiem, że żadna z tych sytuacji nie będzie miała miejsca, wiem, że nie muszę cały czas pilnować. Co nie znaczy, że nie pilnuję to dla tych, którzy będą szukali szpilki aby mi wbić.”
Kierownictwo rzeszowskiego zakładu karnego wpadło na niecodzienny pomysł. Zdecydowano się ocieplić betonowy płot otaczający zakład karny.
Komuś może się wydawać, że to absurd jak z filmów Barei, ale tak nie jest. Chodzi o poprawę wizerunku placówki – rmf24.pl cytuje mjr. Norberta Gawła, oficera prasowego Zakładu Karnego w Rzeszowie.
Płot ciągnie się prawie na kilometr, a po pieczołowitym ociepleniu od zewnątrz, ma być ładniejszy.

Nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba !!!

Źródło: INTERNET