wernisaż: 31.07 (piątek), godz. 19.00, czas trwania: 31.07 – do odwołania…

FOTOGRAFIE: Konrad Ciok, Zofia Gawryś, Kinga Taukert, Dariusz Torebko, Piotr “Wiernik” Wiernikowski, Chi-Chi Ude

PATRONI MEDIALNI: VU Mag, Polscy Projektanci, Sophisti, HIRO

MIEJSCE: Galeria „WYSTAWA”, al. Wojska Polskiego 29, Warszawa

GOŚCINNIE: Ifi Ude, Michał Chęć, Maciej Cierliński, DJ Varjat (Vienio)

Na marynarkę można spojrzeć w różny sposób, co też niejeden projektant już uczynił. Wyzwanie to podjęła również Chi-Chi Ude, projektantka polsko-nigeryjskiego pochodzenia, która postanowiła wprowadzić na polskie ulice trochę kolorowego szaleństwa hipnotyzujących barw Afryki. Wykorzystując klasyczne formy męskich marynarek i kobiecych żakietów dodała im odrobinę ekstrawagancji, ryzykując, że być może Polacy nie będą mieli odwagi założyć tak intensywnych kolorów. Jak się okazało jej pomysł spotkał się z szerokim zainteresowaniem. Pozytywny odbiór stał się katalizatorem do realizacji marzenia i powołania do życia autorskiej marki modowej.

Jej projekty bardzo szybko spotkały się z uznaniem tak znanych osób, jak: Darek Maleo Malejonek, Jacek Bielas Bieleński, muzycy z zespołów Łąki Łan i Jazzpospolita, czy Ifi Ude. Marynarki zauważyła również Dorota Wróblewska, która zaprosiła projektantkę na pokaz podczas Warsaw Fashion Street 2015, który odbył się 28 czerwca, gdzie marka Chi-Chi Ude po raz pierwszy zaistniała na wybiegu i od razu zdobyła serce publiczności.

Projekty Chi-Chi Ude charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny, współgrające z minimalistyczną formą. Faktura i wzór stanowi bowiem punkt wyjścia podczas projektowania. Wciąż poszukuje świeżych środków wyrazu, złotego podziału otaczającej rzeczywistości, a zarazem nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji.

Dopełnieniem każdej realizacji jest współpraca z cenionymi artystami, którzy swoją osobistą interpretacją wzbogacają projekt, rozwijając go do formy artystycznego dialogu. Stąd sesje, z których zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie obok projektów Chi-Chi Ude, są tak nietypowe. Każdy zaproszony do udziału w sesji wnosi do niej, bowiem, niepowtarzalny element swojej osobowości. Muzycy, graficy, styliści, artyści, przyjaciele; to osoby, które doskonale wchodzą w dialog z projektami Chi-Chi Ude, uzupełniają je, tworząc spójną historię opowiadaną za pomocą obiektywów cenionych fotografików.

Każda z tych zdjęciowych opowieści jest inna, każda jest też inną interpretacją spojrzenia na modę.

W trakcie wernisażu, na który zapraszamy 31. lipca odbędzie się koncert akustyczny Ifi Ude, Michała Chęcia i Macieja Cierlińskiego. Gościnnie wystąpi również DJ Varjat (Vienio) – polski raper, wokalista, producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz.