Dziękuję Ci Przyjacielu za troskę, uwagę jaką mnie darzyłeś, za to czego mnie nauczyłeś, za Twój wysiłek wkładany w prowadzenie galerii. Żegnaj Łukasz!

Mateusz Bal

Łukaszu, chciałbym Ci serdeczne podziękować za lata sympatycznej współpracy przy tworzeniu tej wirtualnej części Wystawy. Żegnaj!

Marcin Siuda

wernisaż: 18.09 (piątek), godz. 18.00, czas trwania: 18.09 – 30.09.2009

„Pierwsza wystawa płodów rolnych” to projekt wpisujący się w nurt rolnictwa artystycznego. Obiektem sztuki jest ziemniak polski wyhodowany w stu egzemplarzach na Kurpiach Zielonych. Wystawa to jednocześnie protest autorki przeciwko wirtualnym farmom na Facebooku. Artystka zapowiada kontynuowanie projektu z użyciem innych warzyw. Konsultacje rolnicze Edyta Różańska.

Montaż wystawy:

 
 

 

Blanka Łątka – studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustracją i grafiką warsztatową. Brała udział w m.in. Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie, Triennale Grafiki „Intergrafik” w Berlinie, Biennale Drzeworytu w Bańskiej Bystrzycy, Festiwalu Sztuki Valparaiso w Chile, Wystawie Grafiki w Kanagawie (Japonia) i Triennale Drzeworytu „Xylon” w Szwajcarii. Wystawy indywidualne w Polsce, Holandii, Niemczech, Szwecji i Anglii.