wernisaż: 11.12 (piątek), godz. 18.00, czas trwania: 11.12.2015 – 8.01.2016

Na wystawie w Wystawie prezentuję dwa cykle.

Pierwszy – 100 miseczek czyli „cała” Osobowość – 100%. Dokonałam symbolicznego rozbicia (swojej) osobowości na czynniki pierwsze i każdy ze 100% umieściłam w osobnej miseczce.
Technika własna.

Drugi cykl dotyczy relacji.

Każdy z nas sam jest skomplikowaną strukturą, a nasze wzajemne relacje stanowią jej kolejne poziomy, tworząc niezwykle zawiły wzór. Wszystko się przeplata i nieustannie zmienia. Wystarczy jakaś drobna zmiana, mały obrót któregoś z elementów aby pociągnąć za sobą konieczność redefinicji całego układu.
Jak w życiu.
Olej na płótnie.

Anna Klonowska

Wernisaż i wystawa


Anna Klonowska

Studia na Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. W 2008 r. doktorat, a w 2011 r. habilitacja z dziedziny – sztuki piękne. Od ukończenia studiów pracuje na macierzystym wydziale. Także Wykładowca w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie. W 1998 – Laureatka Wyróżnienia Wojewody Warszawskiego na XVI Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie. Zorganizowała 13 wystaw indywidualnych i brała udział w 32 wystawach zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Interesuje ją multiplikacja, badanie wielu aspektów danego tematu.